© 2017 created with webwavecms.com

Pogorzelica i okolice

Pogorzelica, to malownicza i spokojna miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu, w północnej części powiatu gryfickiego (województwo zachodniopomorskie). Od strony zachodniej graniczy z Niechorzem, a na południowym wschodzie z jeziorem Liwia Łuża.

 

Miejscowość jest przepięknie usytuowana wzdłuż brzegu morskiego i szerokiego pasma wydm porośniętych sosnowym lasem. Szerokie i piaszczyste plaże przyciągają wielu turystów. Dzięki lasom i piaszczystej glebie teren ma wszelkie zalety uzdrowiskowe. Pogorzelica, to prawdziwy raj dla grzybiarzy i miłośników leśnych spacerów. Okoliczne lasy mają liczne szlaki przeznaczone dla rowerzystów.

 

W miejscowości znajduje się kolej wąskotorowa łącząca Pogorzelicę – Niechorze – Trzęsacz - Rewal.

Nad jeziorem Liwia Łuża znajduje się rezerwat ptactwa wodnego. W okolicznych miejscowościach można zwiedzać: Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu, Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, Ruiny kościoła w Trzęsaczu, Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela w Rewalu, Latarnia Morska w Niechorzu, Dom Ewy Braun w Pobierowie i wiele innych atrakcji.

 

Dużą popularnością cieszą się loty paralotni w Rewalu/Trzęsaczu. Lot odbywa się pod okiem licencjonowanego pilota. Start odbywa się z klifu.

 

Pogorzelica posiada połączenie PKS, bus z Niechorzem, Rewalem, Trzebiatowem (oddalony o 15 km), Gryficami (oddalony o 30km), Kołobrzegiem (oddalonym 40 km).

 

W miejscowości znajdują się poczta, bary gastronomiczne, kościół oraz sklepy.